Hizmetlerimiz:

Yeminli Tercüme Yeminli ve noter tasdikli çeviri hizmeti yasal amaçlarla resmi yetkililere sunulması gereken resmi evrakların tercümesi için sunduğu bir hizmettir.

Teknik Tercüme Konusunda yüksek öğrenim görmüş ve kendi branşlarında uzmanlaşmış tercümanlarımız tarafından, her konudaki teknik işlerinizin tercümesi yapılır.

Hukuki Tercüme Tüm çevirmenler çeviri belleklerine, sözlük ve terminolojilere sahip olup, çevirinin büyük projelerde bile doğru ve tutarlı olması sağlanır.

Tercüme:

Acil Tercüme Acil tercüme konusunda uzman bir ekip. Kalite standartlarına uygun tercüme hizmeti.

Refakat Hizmetleri Yurtdışından gelen konuklarınıza refakat hizmeti veya sizin yurtdışı seyahatlerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz refakat hizmetlerini, deneyimli tercüman kadromuz ile sağlıyoruz

Simultane Tercüme Konuşmacı konuşurken aynı anda çeviri işleminin gerçekleştirildiği çeviri türüdür.

Teknik Tercüme
 

 

Teknik tercüme çeviri, Tıbbı, medikal, hukuki, kimya, elektronik cihazlar,otomobil, otomasyon, deniz ulaşım araçları, hava ulaşım araçları, kaldırma ve iletme makineleri, inşaat makineleri,tekstil makineleri,talaşlı ve talaşsız üretim makineleri, motor, aparat, elektronik cihazların kurulumu, fabrika makine kurulumları, bakım ve kullanım kılavuzlarının tercümesini kapsar. Konusunda yüksek öğrenim görmüş ve kendi branşlarında uzmanlaşmış tercümanlarımız tarafından, her konudaki teknik işlerinizin tercümesi yapılır.
Teknik belge nedir?
Teknik belge, konusunda eğitim görmüş ve bu konuda uzman kişiler tarafından makine, metalürji elektrik, elektronik, otomotiv, otomasyon, inşaat, tarım, denizcilik, bankacılık, işletme, iktisat hukuk, edebi, kimya, tıp, medikal ve buna benzer konularda hazırlanmış teknik içerikli dokümanlardır.


Teknik Tercüme nedir?
Teknik tercüme, çeşitli konularda teknik içerikli olarak hazırlanmış dokümanların, konularında uzman tercümanlar tarafından hedeflenen dile çevirilerinin yapılması işlemidir.
Teknik Tercümeyi kimler yapmalıdır?
Teknik çeviriyi yapacak olan tercümanın, tercümesi yapılacak teknik belgenin içeriği ve ilgili çevri dili konusunda uzman olması gerekmektedir.
Örnek-1)Konusunda uzman olan makine mühendisi aynı zamanda yeterli çeviri dili bilgisine
sahip ise yapılan teknik çeviri mükemmel olur.Ancak konusunda uzman olan makine mühendisi, tercüman olarak çalışmayı birinci mesleği olarak tercih etmez.
Örnek-2)Konusunda uzman olan bir doktor, aynı zamanda yeterli çeviri dili bilgisine sahip olması halinde çok iyi tıbbi tercüme yapabilir, ancak doktorluk mesleğini birinci mesleği olarak yapar, tercüme işlerini İsterse boş zamanlarında yapabilir.
Yukarıda açıklandığı üzere, hiçbir tercüman çok iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olsa dahi her konuda teknik tercüme yapması mümkün değildir.
Tercüme yapmayı birinci meslek olarak kabul eden tercümanlar, kaliteli teknik tercüme hizmeti vermek için seçtikleri alanlarda uzmanlaşmak zorundadır, uzmanlaşmak için ise konusunda en az 5yıl  deneyim kazanması gereklidir.
Ancak konusunda uzman ve deneyimli tercümanlar kaliteli tercüme yapabilirler.
Teknik Tercüme fiyatı nasıl belirlenir?
Teknik tercüme fiyatı  çevirisi yapılacak belgenin içeriğine göre değişir.
Teknik tercüme fiyatını öğrenmek için, çevirisi yapılacak belgenizin tamamını veya bir kısmını
Bize ulaştırırsanız, size detaylı fiyat teklifimizi sunabiliriz.
Teknik Tercüme kalitemizi görmek istermisiniz?

 

Teknik tercüme kalitemizi görmeniz için çevirisi yapılacak belgenizden sizin seçeceğiniz yarım sayfa  (500 karakter) metnin ücretsiz olarak çevirisini yapıyoruz.

Tüm Dünya Dillerinde Yeminli Tercüme Hizmetleri
''Certified Translation Services Center for All The World's Languages''

OSTİM TERCÜME

Web          : www.ostimceviri.com
Web          : www.fuaragidiyoruz.com
Web          : www.osivtur.com
Phone       : +90(312) 394 30 83
Fax           : +90(312) 394 44 87
GSM (ALİ KOÇER)       : 0553 260 75 77
GSM (FERHAT TUNÇ)  : 0537 066 10 20
Adress    :İvedik OSB. 21. Cadde No:117 İ.O.S.B OSTİM/ANKARA

TERCÜME - Uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı turlar, otel rezervasyonu, seminer - kongre,tercüme , transfer - taşıma ve araç kiralama hizmetleri, vize danışmanlığı.

Unutmayınız, doğru bilgi zamandan tasarruftur..
Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkürler...

“Önceliğimiz Doğruluk, Kalite ve Güvenilirliktir”
“Our priorities are correctness, quality and reliability”


( 2 Votes )

 

 

Tercüman Haber Bülteni

Tercüme Bürosu Haber Bülteni

Bizi Takip Edin